Comenius

Pirmspēdējais Comenius projekta “Māksla, sports un literatūra pret vardarbību skolā” norisinājās Itālijas pilsētā Neapolē no 16.03.14. – 21.03.14. Šis brauciens izcēlās ar vieglumu un nelielu haosu (lidostas darbinieku streiks Franksfurtē atpakaļceļā pagarināja braucienu par vienu dienu), kas raksturīgs dienvidu valstīm. 

Dāvids Strods:

Pirmās dienas rītā bija agri jāceļas, bet tas nebija nekas. Braucot ar metro un nonākot mūsu pieturā, beidzot satiku visus projekta dalībniekus. Satiekoties visiem kopā, izrunājam, kā katram gājis līdz šim, visi bijām apmierināti un priecīgi, vairāk sajūsmināti par vietas skaistumu.

Bija jāiet kādu gabaliņu līdz nonācām teātrī- vietā, kur katra valsts rādija savu prezentāciju vai priekšnesumu. Pēc sākotnējā plāna bija jāuzstājas pirmajiem, bet tā kā ģitāra tika aizmirsta, nācās pārcelt priekšnesumu uz nākamo dienu, bet kad uzstājas Grieķija, izrādījās, ka viņiem bija ģitāra, kas mums deva iespēju ģitāru aizņemties. Tā arī mēs uzstājāmies, un nodziedājām dziesmu „Vai tu mani dzirdi”. Nākošie uzstājās Rumānijas jaunieši ar muzikālu priekšnesumu. Skotija parādīja prezentāciju, kur tie bija iedziedājuši grupas Coldplay dziesmu ”Fix you”. Un nākošie bija turki, kuri arī uzstājās ar divām dziesmām, no kurām viena bija angļu valodā, bet otra bija turku valodā.

Pēc pasākuma gājām uz Karalisko pili. Gida pavadība mēs devāmies iekšā, kur klausījāmies par pils vēsturi un to, kādas telpas izskatījās senāk. Biju pārsteigts, jo pilī iekšā bija arī teātra zāle. Pēc pils apmeklējuma mēs – skolēni devāmies uz jūras pusi aplūkot pilsētas skaistākās vietas. Jaunieši, kuri dzīvoja Neapolē, stāstīja, ka gar jūru ir ļoti daudz viesnīcu, kas ir viena no pelnošākajām nozarēm Neapolē. Pienāca vakars un diemžēl nācās doties uz mājām.

Raimonds Balodis:

Otrās dienas rītā ar metro devāmies uz skolu, kur satikāmies ar pārējiem jauniešiem un devāmies skatīties atlikušās prezentācijas. Kipra, kura prezentēja citātus no slaveniem rakstniekiem; Bulgārija, kura lasīja dzejoļus, kas bija vērsti pret vardarbību; Polija prezentēja teātra uzvedumu, kurā tika stāstīts par veidiem, kā respektēt vienam otru. Vācija ar video prezentācijas un teātra izrādes palīdzību attēloja dažādas situācijas, kurās nezinot dažādus faktus, tika pieņemti nepareizi lēmumi, tomēr beigās varoņi nonāca pie kopīgas valodas un abpusējas cieņas. Itālija prezentēja savu darbu ar deju, teātri un dažādām situācijām, kuras tika vērstas pret vardarbību un sapratni pret apkārtējo vidi un cilvēkiem.

Pēc priekšnesumiem devāmies pusdienās. Dienas otrajā daļā devāmies ekskursijā uz San Martino klosteri, no kurienes pavērās panorāmas skats uz Neapoles pilsētu un Vidusjūru. Ekskursijas laikā gids stāstīja par klostera vēsturi un izcelsmi. Biju izbrīnīts par aizraujošo arhitektūru, pārsteigums arī bija, ka Dāvidam no mūsu komandas bija iespēja piedalīties mūzikas video “Happy in Naples”.

Pēc ekskursijām ar sabiedrisko autobusu devāmies uz mājām, kur mums tika dotas pāris stundas atpūtai, lai sagatavotos vakaram. Itāļu jaunieši bija noorganizējuši mums visiem pārsteigumu un aizveda visus uz vietējo picēriju. Pēc viņu teiktā, ēdām labāko picu pasaulē,  jo izrādās ka Neapole ir picas dzimtene. Pēc picērijas un tuvākas iepazīšanās ar jauniešiem, devāmies uz mājām.

Ēriks Briedis:

Šīs projekta daļas tēma bija respektēt vienam otru. Lai gan projekts Itālijā risinājās tikai 5 dienas, tam gatavoties sākam jau ātrāk. Mums vajadzēja jau iepriekš iegūt informāciju par šo tēmu un sagatavot prezentāciju.

Mūsu ceļojums sākās 16.03, kad mēs izlidojumam uz Frankfurtes lidostu .Tur mēs satikāmies ar Vācijas grupu un visi kopa devāmies ar nākošo reisu uz Neapoli ,kura bija šī projekta norises vieta. Pilsētā mūs sagaidīja mūsu viesģimenes. Pirmās dienas vakars aizritēja iepazīstot jauno dzīvesvietu un pavadot laiku ar savam jaunajām ģimenēm.

Nākošā diena bija prezentāciju diena. Pēc prezentācijas mēs devāmies apskatīt pilsētu, kur mums bija brīvais laiks, ko mēs izmantojām pilsētas apskatīšanai.

Vakarā devāmies uz pilsētas centrālo laukumu. Šo laukumu sāka veidot Burbonu dinastijas karalis Murats un pabeidza Ferdinands II. Pēc tam devāmies uz muzej, kas izvietots bijušajā Burbonu pilī. Nākamajā dienā devāmies uz senās  Romas pilsētu Pompeju. Šī  pilsēta tika  nopostīta un apbērta ar vulkāniskajiem pelniem pēc Vezuva vulkāna izvirduma, kas ir viens no aktīvajiem vulkāniem Eiropā.

Pēdējā projekta dienā ar autobusiem devāmies uz alu, kas ved uz vietu, kur tikai dzīvoja bagātie cilvēki, jo viens kvadrātmetrs zemes gabala maksāja  aptuveni 10 000 EUR. Vakarā notika atvadu vakariņas un ballīte, kas manā skatījumā bija visjautrākais un izklaidējošākais vakars visas nedēļas laikā.

Šī brauciena laikā apguvām zināšanas par Itāļu tautu, kultūru un vēsturi. Mēs sadraudzējamies ar jauniešiem no Vācijas, Skotijas, Turcijas, Grieķijas, Kipras, Bulgārijas un Itālijas. Mēs iemācījāmies komunicēt ar citiem cilvēkiem, strādāt komandā, un patstāvīgi risināt problēmas. Šis brauciens sniedza man neaizmirstamus  iespaidus un nenovērtējamu pieredzi.

Signe Karakone:

Ceļojumu uz Itālijas pilsētu Neapoli noteikti varu uzskatīt par savām labākajām brīvdienām, ko esmu piedzīvojusi līdz šim. Iepazīti daudz jauni cilvēki no dažādām valstīm, ar kuriem noteikti turpināšu uzturēt kontaktu un, iespējams, pēc kāda laika atkal satikšos. Pirmā diena emociju ziņā bija pati pārpildītākā, jo bija jāiepazīst sava viesģimene, pie kuras tiku izmitināta, jāpierod pie Itāļu angļu valodas dialekta un jāiepazīst viņu kultūra un tradīcijas, taču ar katru dienu arvien vairāk iedzīvojos un itāļi man lika justies kā mājās.

Manuprāt, visgrūtākā šķita pēdējā diena Neapolē, jo ar to ciemošanās beidzās, taču savā ziņā tā bija pati jaukākā diena no visām, jo visi bija kļuvuši par labiem draugiem un bija izveidojusies tāda kā liela ģimene. Jau no agra rīta mums sākās ekskursija gida pavadībā pa pilsētu no autobusa, kur tika pastāstīts par Neapoli un tās vēsturi, pēc tam devāmies uz arheoloģisko parku Pausiylipon, kur pats aizraujošākais bija 770 metrus garais tunelis, kas savienots ar zemūdens parku Gaiola. Pusdienas laikā apskatījām skolu, kur mācās mūsu itāļu draugi. Vakarā notika atvadu ballīte ar visiem projektā iesaistītajiem jauniešiem un skolotājiem pilsētas nakts klubā, kur visi kopīgi baudījām itāļu ēdienu, skatījāmies mūsu uzņemtās  kopbildes par piedzīvotajām dienām, dziedājām dziesmas un dejojām katras valsts nacionālo deju. Biju iedzīvojusies savā viesģimenē pie Karmenas, kuras ģimene ļoti rūpējās par mani, lai man nekas netrūktu un es justos apmierināta.

Es ļoti ceru atgriezties vēl kādu reizi Itālijā, lai papildinātu savas brīnišķīgās atmiņas par šo visnotaļ interesanto zemi un apskatītu arī pārējās Itālijas pilsētas.

Comenius projekts „Māksla, sports un literatūra pret vardarbību skolā” aizveda četrus Saldus profesionālās vidusskolas audzēkņus uz Skotiju, kur notika nu jau ceturtā šī projekta mobilitāte.

Comenius atskaite 

Pieteikšanās uz Comenius projekta „Māksla, sports un literatūra pret vardarbību skolā” kārtējo mobilitāti, kas notiks no 03.11.13.-08.11.13. Skotijā.

Sākusies pieteikšanās uz Comenius projekta „Māksla, sports un literatūra pret vardarbību skolā” kārtējo mobilitāti, kas notiks no 03.11.13.-08.11.13. Skotijā. Šīs mobilitātes tēma ir „Tradicionālās receptes, ēdieni un galda kultūra”.  Ēdiens un tā gatavošana arī tiek uzskatīta zināmā veidā par mākslas formu, kas raksturo konkrētu valsti un kultūru.

Lai pieteiktos uz mobilitāti, jāiesniedz motivācijas vēstule angļu valodā, kurā būtu atspoguļota mīļākā tradicionālā ēdiena recepte.  Motivācijas vēstules jānosūta līdz 13.09.13. uz e-pasta adresi . Pieteikties uz mobilitāti var jebkurš Saldus Profesionālās vidusskolas audzēknis, kurš ir sekmīgs, kā arī brīvi pārvalda angļu valodu. Priekšroka tiks dota tiem, kas piedalījās Comenius projekta Latvijas mobilitātes sagatavošanā.

Atgādinām, ka mobilitātēm no projekta līdzekļiem tiek segti gan ceļa izdevumi, gan uzturēšanās izdevumi, kā arī tiek izmaksāta dienas nauda. Jāņem vērā, ka dzīvošana būs viesģimenēs, tāpēc komunikācijas spējas ir visnotaļ svarīgs aspekts, lai piedalīšanās projektā noritētu sekmīgi.

SPV jaunieši pārstāv skolu Vācijā Comenius projekta mobilitātē
ES Mūžizglītības Comenius programmas skolu daudzpusējās sadarbības proojekta „Māksla, sports un literatūra pret vardarbību skolā ” trešā mobilitāte notika Vācijas pilsētā Gīzenē (Giessen) no 02.06.13.-07.06.13. Saldus Profesionālo vidusskolu, kura ir viena no desmit projekta partneriem, šajā mobilitātē pārstāvēja Andrejs Konončuks, Jānis Kalējs, Samanta Luce un Jānis Auziņš. Jauniešiem pirms mobilitātes bija jāsagatavo teātra izrāde, kā arī prezentācija par veidiem, kā pārstāvētā skola cīnās pret vardarbības izpausmēm jauniešu vidū. Lai arī projekta tēma ir visnotaļ smaga, SPV jaunieši bija izvēlējušies teātra izrādi veidot komēdijas žanrā, kas bija risks. Jaunieši bija uzveduši izrādi angļu valodā „TV šovs „Viss, kas Jums būtu jāzin par visu””, ko par labāko atzina visi pārējie projekta partneri.

Pirmdiena

Jānis Auziņš: „Pirmā diena visos projektos manā skatījumā ir viena no interesantākajām, jo lielākā daļa cilvēku viens otru vēl nepazīst, un gaisā ir jūtams satraukums par to kas būs, un kā tas viss notiks. Dienai ejot gaisotne paliek mierīgāka, un brīvajos brīžos var sākt iepazīties ar citiem un saprast kopumā kas ir kas. Bija nogurdinoši, bet tomēr interesanti paklausīties kā citas valstis prezentē savus mājas darbus, prezentācijas, lai gan lielāka interese man bija par to kādus teātrus katra valsts ir izveidojusi savās mājās, bet līdz tam nācās vēl paciesties. Jau no paša sākuma varēja redzēt ka apmaiņa Vācijā būs kā pēc pulksteņa, viss sākās precīzi, plus mīnus piecas minūtes ir pilnīgi normāla pielaide, lai gan pat tādu nobīdi no plāna reti varēja saredzēt. Jāatzīst ka cik jau tālu bija redzams Vācu delegācija organizējot projektu bija pacentusies tiešām no visas sirds”.

Otrdiena

Jānis Kalējs:„Patika visa diena pati par sevi. Redzēt teātra izrādes, ko sagatavoja cilvēki no dažādām valstīm. It īpaši man patika teātris, ko sagatovoja grieķi un vācieši, un itāļi. Labākā dienas daļa bija pastaiga Mārburgā. Mārburga bija satriecoša pilsēta kalnā un tā pakājē. Pilsētā bija forši staigāt kalna daļā, jo bija jauki skati un daudz labu tirdziņu. It īpaši man patika cietoksnis kalna galā. Tas ir vēsturisks un tūristu iecienīts objekts. Labākais bija skats no kalna gala. Varēja redzēt skaisto pilsētas ainavu no augšas. Cietoksnī arī bija labs tunelis, kur no seniem laikiem bija palicis arī lielgabals. Varēju apskatīt arī pils cietumu, arī ar pazemes pagrabu, kur kādreiz tika samesti nekārtīgie ļaudis, kur vēlāk nomira. Arī Mārburgas baznīca izcēlās arhitektūrā. Lai gan apskatīta tika tikai no ārpuses. Kalnainajā daļā mājas jauki izskatījās, laba arhitektūra. Vienīgais, kas man nepatika bija iešana augšā kalnā – sāpēja kājas 😀 Aa, un braukt ar vilcienu bija garlaicīgi”.

Trešdiena

Andrejs Konončuks:„Šī nedēļa bij vienkārši superīga. Piecas dienas ar labāko komandu un superīgākajiem cilvēkiem. Man ir ticis tas gods aprakstīt trešdienu. Trešdien mēs no rīta paviesojāmies „Hessenpark” brīvdabas parkā, kurš ir šausmīgi milzīgs un skaists. Šis parks ir veidots balstoties uz seniem laikiem. Visas mājas izskatījās kā nākušas no pagātnes. Parkā uzzināju par bargo skološanu senos laikos. Pēc šī mēs devāmies tālāk uz Frankfurti, kura ir ļoti skaista pilsēta. Ekskursijā pa Frankfurti esmu uzzinājis daudz ko jaunu par Vācijas vēsturi. Šīs ekskursijas laikā man ļoti patika katedrāle, kura ir ļoti milzīga un skaista. Ekskursiju pa Frankfurti nobeidzām ar Gētes muzeju, kur mēs varējām redzēt kā Vācu rakstnieks, dzejnieks, dabaszinātnieks utt. dzīvoja, strādāja. Man šī nedēļa pagāja priekpilna, esmu ļoti priecīgs ka piedalījos šajā projektā”.

Ceturtdiena, pēdējā dienā.

Samanta Luce:„Ceturtdiena bija projekta pēdējā noslēgumu diena. Diena pirmā daļa iesākās ar teātra izrādēm, kur katras valsts dalībnieki bija sagatavojuši aptuveni 10-15 min. garas izrādes. Sākumu atklāja Bulgāru komanda jau otrdienas rītā, bet šajā dienā- pašmāju komanda. Teātra izrāde bija izdevusies un bija viena no labākajām starp pārējo dalībvalstu uzvestajām izrādēm. Kopumā mūsu komandai vislabāk patika grieķu komandas uzvestā izrāde.

Otrā dienas daļa iesākās ar svinīgo daļu, kur varējām baudīt klasisko un ne tik klasisko mūziku. Starp priekšnesumiem uzklausījām svinīgas uzrunas gan no skolu direktora, gan arī no vācu komandas pārstāvjiem. Tika arī dota iespēja teikt svinīgu uzrunu skotu komandas pārstāvei un pašmāju komandas pārstāvim. Tas bija liels gods starp pārējām dalībvalstīm, ka Latvijas komandas pārstāvis varēja teikt šāda veida svinīgu uzrunu.

Pēc svinīgās daļas visi pulcējās skolas kafetērijā, kur nobaudīja uzņēmēj ģimeņu un uzņēmēj komandas sagatavotos, svinīgos mielastus. Pēc svinīgā mielasta visi devās uz sarīkoto diskotēku tur pat skolas lielajā zālē, kur varēja atpūsties pēc pavadītās nedēļas. Paralēli diskotēkai daudzi uzņēma pēdējās fotogrāfijas.

Personīgi šo dienu atcerēšos ar bagātīgām, spilgtām un pozitīvām emocijām, kas vēl ilgi paliks atmiņā. Komanda sastāvs bija viens no labākajiem, kurā personīgi esmu bijusi. Paldies Jums!”

Pirmajā jūnija nedēļā (2.06.-07.06.13) Saldus Profesionālās vidusskolas 4 jaunieši – Samanta Luce, Jānis Auziņš, Jānis Kalējs un Andrejs Konončuks- dosies Comenius projekta „Māksla, sports un literatūra pret vardarbību skolā” mobilitātē uz Vāciju, kur viesosies pie projekta partneriem Giessen pilsētā. Šīs mobilitātes dalībniekiem dots uzdevums sagatavot teātra izrādi, kuras galvenā tēma ir vardarbība skolā. Tāpat tiks sniegtas prezentācijas par veidiem, kā katrā valstī un partnera skolā cīnās pret vardarbīgām izpausmēm jauniešu vidū. Audzēkņus mobilitātē pavadīs Aiva Apša-Ķīšeniece un Agita Lazareva.

Ar mobilitātes programmu tuvāk var iepazīties šeit: Programme for Buseck

Saldus profesionālā vidusskola ir viena no 10 partneriem Comenius daudzpusējās skolu sadarbības projektā. Vēl projektā nākamajā mācību gadā paredzētas mobilitātes uz Itāliju, Skotiju un Poliju.

Trīs Saldus profesionālās vidusskolas audzēkņi – Miķelis Strazdiņš, Valts Freimanis un Raivo Dabiņš – no 16.02.12.-23.02.13 viesojās Grieķijas pilsētā Komotini, kur norisinājās Comenius projekta „Māksla, sports un literatūra pret vardarbību skolā” mobilitāte. Tikšanās reizē Komotini mūzikas vidusskolā viesojās projekta dalībnieki no 9 valstīm, kur viens otram stāstīja par tautas tērpiem, nacionālajām dejām, kā arī uzstājās ar dziesmām pret vardarbību.

Miķelis Strazdiņš:  „Tā kā šis bija mans pirmais ceļojums ārpus Latvijas, un nav pat īsti ar ko salīdzināt,  varu noteikti teikt, ka šis bija labākais ceļojums, kāds man jebkad ir bijis. Ļoti pozitīvi ir tas, ka ir iegūti ļoti daudz jauni draugi no citam zemēm un tagad ir atvērta ļoti liela daļa no Eiropas. Ir kontakti un ir vietas, kur braukt ciemos, kas ir ļoti pozitīvi! Grieķija Comenius projekta cilvēki bija ļoti pozitīvi, kas uzlādēja arī pašu un šis pozitīvisms darbojas vēl joprojām. Tā kā noteikti ieteiktu visiem jauniešiem piedalīties šāda veida projektos! Neaizmirstamas atminas un neaizmirstami piedzīvojumi kā, piemēram, lietaina ekskursijas diena pa Komotini, kad gāza kā no spaiņiem, visas pārējās dienas, kuras pavadījām – kopumā lielisks piedzīvojums! Negatīvas lietas – hmm…. Vienīgais, kas man nepatika bija smēķēšana visās kafejnīcās un restorānos, kas  nebija smuki , bet tā viņiem tur ir! :D”

Valsts Freimanis:  „Pašā sākumā jau biju sajūsmā, kad pateica, ka es Miķelis un Raivo varēsim doties ceļojumā uz Grieķiju Comenius projekta mobilitātē. Kā jau bija gaidāms, pārsteigumu un notikumu būs daudz. Paši grieķi atmiņā ir palikuši kā draudzīgi, laipni un pozitīvi it visā. Priecājos, ka man šāda iespēja tika dota, taču nedēļa paskrēja ļoti ātri. Vēl joprojām sazinos ar cilvēku, kurš mani uzņēma savā ģimenē un aicina vēl. Vienīgais mīnuss, ka bija ļoti lieli starplaiki starp aktivitātēm, kā rezultātā mazāka iespēja komunicēt ar Comenius projekta biedriem”.

Raivo Dabiņš: „Pozitīvais – katrā ziņā šis bija mans labākais ceļojums, kāds jebkad bijis, lielākoties jau pateicoties kompānijai, ar ko devos no Latvijas un cilvēkiem, kas bija tur. Visi tik pozitīvi, draudzīgi, atvērti un ar lielu humora izjūtu, un tur nebija citu variantu, kā tikai smaidīt un priecāties par to, kur šobrīd esi un ar ko, vēl jo vairāk, ka esmu pats par sevi ļoti pozitīvs un smaidīgs cilvēks. Tikt ārā no ikdienas rutīnas un piedalīties šāda projektā bija, protams, perfekta pieredze un neaizmirstamas emocijas un atmiņas. Biju tik pozitīvi “uzlādēts”, ka šīs emocijas vēl ir saglabājušās šodien un uzskatu, ka tas ir kā stimuls un panākumu atslēga daudzām lietām, ar ko nodarbojos šobrīd šeit Latvijā.
Šis brauciens varbūt pat izmainīja mani pašu nedaudz, jo ir radies vēl plašāks skatījums uz dzīvi un tās iespējām. Ir kur tiekties, censties un pilnveidot sevi.
Pats pozitīvākais, ko uzskatu, ka ir iegūti jauni, labi draugi no citām valstīm. Tas tikai paver vēl plašākas ceļošanas iespējas pa Eiropu turpmākajā nākotnē, vēl jo vairāk, ka aicina jau braukt ciemos. Nu kas var būt vēl labāk!
Kā arī, protams, pozitīvais tas, ka iepazīta pati Grieķija un tās kultūra, kā arī šāds vienas nedēļas ceļojums man bija ļoti laba dzīves skola angļu valodas zināšanu nostiprināšanai un pilnveidošanai. Pēc šī ceļojuma sapratu, ka bez šīs valodas nekur. Varu būt tikai priecīgs, ka neesmu sēdējis skolā rokas klēpī salicis un pratu saprasties ar cittautiešiem bez kādām lielām problēmām!

Negatīvais – pa lielam jau neko negatīvu nevaru pateikt, bet nu, kas dažbrīd nepatika, ka mums sanāca lielā gaidīšana uz daudzām lietām.

Protams, arī vēl tas, ka viss ceļojums man personīgi likās daudz par īsu, vajadzēja vismaz 2 nedēļas ( :D). Tagad pa īstam ar saprotu cik grūti ir tad, kad tiešām pie kaut kā pieķeras.  Grieķija un viss ap to tik ļoti iepatikās, ka mājās ierodoties bija divējādas sajūtas. It kā priecīgs par to, kur esi bijis, cik neaizmirstamas emocijas un atmiņas, bet no otras puses sāpīgi tas, ka vairs tur neesi un tas viss ļoti, ļoti pietrūkst!

Bet nu jā, kopumā varu teikt, ka super pasākums un iesaku katram pieteikties šāda veida projektiem – nenožēlosiet!”

„Projektam „Māksla, sports un literatūra pret vardarbību skolā”, kura viena no 10 partneriem ir Saldus Profesionālā vidusskola, ir izveidota interneta vietne- http://artsportliterature.blogspot.ro/ , kurā tiek publicēta visa jaunākā informācija par projekta aktivitātēm, kā arī ievietotas fotogrāfijas, prezentācijas no jau notikušiem pasākumiem.”

Trīs Saldus Profesionālās vidusskolas jaunieši – Valts Freimanis, Miķelis Strazdiņš un Raivo Dabiņš kopā ar projekta vadītāju Aivu Apšu-Ķīšenieci, dosies no 16.02.-23.02.13.  uz Grieķijas pilsētu – Komotini, lai piedalītos Comenius projekta „Māksla, sports un literatūra pret vardarbību skolā” pasākumā, kas veltīts nacionālajai dejai, mūzikai pret vardarbību un tradicionālajiem tautastērpiem. Saldus Profesionālā vidusskola ir viena no 10 parteriem Comenius projektā, pirmā projekta partneru tikšanās notika 2012.gada novembrī Saldū.

Saldus Profesionālā vidusskola no 11.11.12.-16.11.12. Comenius projekta “Māksla, sports un literatūra pret vardarbību skolā” ietvaros uzņēma 47 viesus no 9 projektā iesaistītajām valstīm uz pirmo tikšanos, kas bija veltīta skolu un valstu prezentācijām, tradicionālajai mākslai un nacionālajiem svētkiem pret vardarbību.

Lāčplēša dienas tradicionālās sporta spēles SPV un skolas direktora Ojāra Garozas uzruna projektā iesaistītajiem

Radošā darbnīca kokapstrādē, Kipras, Rumānijas un Grieķijas jaunieši

Ekskursija “Druvas pārtika”, latviešu tradicionālo deju vakars kopā ar folkloras kopu “Medainis”

Jaunieši pielaiko latviešu tautas tērpus, Kipras pārstāvji sniedz prezentāciju

SPV projekta jaunieši, tikšanās SPV

SPV projektā iesaistītie jaunieši, Vācijas partneru meiteņu priekšnesums