Interreg/Latvija-Lietuva

14.10.2021.

Saldus tehnikums, kā vienu no saviem galvenajiem uzdevumiem, ir izvirzījis sabiedrības izglītošanu drošības jomā. Tamdēļ mūsu pasniedzēji Arturs Jasutis un Renārs Zīders, kopā ar 4 topošajiem ugunsdzēsējiem glābējiem Brocēnu vidusskolas 7.klašu jauniešiem stāstīja par to, kas jāņem vērā atrodoties pie atklātām ūdenstilpnēm gan vasarā, gan ziemā, ko darīt un noteikti nedarīt, ja notikusi nelaime. Tikšanās laikā izglītības programmas “Ugunsdrošība un ugunsdzēsība” 4.kursa jaunieši demonstrēja, kā notiek glābšanas darbi uz ūdens, stāstīja par aprīkojumu.

Pasākums notika projekta Latvijas-Lietuvas pārrobežu programmas projekta “MuniGuard” ietvaros, ko Saldus tehnikums realizē kopā ar Saldus novada pašvaldību un Mažeiķu pašvaldību.

Saldus un Mažeiķu pašvaldību kapacitātes stiprināšana civilās drošības jomā (MuniGuard)
Projekta Nr.LLI-523

Pamatinformācija:

Iesniedzējs – Saldus novada pašvaldība

Partneri – Mažeiķu rajona pašvaldības administrācija (Lietuva), Saldus tehnikums (Latvija)

Mērķi un uzdevumi:

Projekta mērķis ir veicināt iedzīvotāju civilo drošību Saldus un Mažeiķu pašvaldību teritorijās, izmantojot uzlabotus sabiedriskos pakalpojumus, preventīvas darbības un samazinātu reaģēšanas laiku ugunsgrēku gadījumos un citās ārkārtas situācijās.

Finansējums:

Projekta izmaksas – 214 062,11 EUR, no tām ERAF finansējums 85% jeb 181 952,78 EUR, Saldus novada pašvaldības budžets kopā – 89514,50 EUR, ERAF finansējums 76 087,32 EUR, pašvaldības līdzfinansējums – 13 427,18 EUR

Īstenošanas laiks:

01.07.2020.-31.12.2021.

Galvenās aktivitātes

  1. Ūdens ņemšanas vietu izbūve ugunsdzēsības vajadzībām Pampāļu un Zaņas pagastos.
  2. Aprīkojuma iegāde sabiedrības drošības pasākumu īstenošanai – panikas trauksmes sistēma un termovideokamera Saldus ezera publiskajai pludmalei.
  3. Ūdens ņemšanas vietu digitālās kartes izstrāde Saldus un Mažeiķu reģionam.
  4. Preventīvais darbs, organizējot bērnu-jauniešu nometni “Jaunie glābēji”, izglītojošus pasākumus 11-15 gadus veciem bērniem, apmācības iedzīvotājiem Saldus un Mažeiķu reģionā un pašvaldību administrācijas darbiniekiem abās pašvaldībās.
  5. Seminārs – diskusija starp ieinteresētajām personām, lai rosinātu turpmāku dialogu un veicinātu labāku sabiedrisko pakalpojumu sniedzēju – vietējā un reģionālā līmeņa ugunsdzēsības un glābšanas dienestu un pašvaldību – sadarbību sabiedrības drošības jomā.

Saldus tehnikums, kā partneris, šajā projektā piedalās preventīvo pasākumu īstenošanā. Projekta gaitā tiks iegādāti hidrotērpi, kā arī organizēta nometne jauniešiem (11-15 gadus veci) no Latvijas un Lietuvas. Tehnikums piedalīsies arī pasākumos sabiedrības informēšanā par drošību pie ūdens.

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkfailus (arī zināmi kā sīkdatnes, cookies), lai uzlabotu lietošanas pieredzi, optimizētu tās darbību, nodrošinātu sociālo saziņas līdzekļu funkcijas un aizsargātu vietnē publicētās saziņas un pieteikuma formas no mēstulēm. Lasīt papildus informāciju par sīkfailiem tīmekļa vietnē.