Erasmus+

 

 

 

 

No 10. līdz 17.augustam Saldus tehnikuma izglītojamie: Sintija Brauncs-Brauna, Roberts Ķesberis, Samanta Čubukova, Niks Lauberts, Aleksa Ēķupe un Samanta Tumanova piedalījās Erasmus+ jauniešu apmaiņas projekta 2.posmā Gruzijā, Zestafoni par tēmu “Mediju lietotprasme, kritiskā domāšana, prezentēšanas prasmes – kā iespēja iekļauties.”

Projekta pirmajā dienā tika pārrunāts iepriekšējā posmā paveiktais, kā arī tas, ko jaunieši sagaida no otrā posma. Pēc tam projekta dalībnieki tika sadalīti pa grupām, lai kopā veiktu orientēšanās uzdevumu un labāk iepazītu apkārtni.

Projekta laikā jaunieši guva padziļinātāku izpratni par kritisko domāšanu, piedaloties dažādos grupu darbos uzlaboja savas prezentēšanas prasmes, uzzināja vairāk par to kā veidot labu un pārliecinošu runu. Dalībniekiem tika dota iespēja piedalīties “British Parlamentary style” debatēs un pielietot savas iegūtās zināšanas praksē.

Projekta dalībnieki devās ekskursijā uz Kutaisi, kur apmeklēja muzeju un iepazina pilsētu.

Paldies dalībniekiem par aktīvo iesaisti!

 

 

 

 

Saldus tehnikuma jaunieši gūst pieredzi starptautiskajā Erasmus+ jauniešu apmaiņā Igaunijā, Rapinā.

Saldus tehnikuma izglītojamie Monta, Samanta, Roberts, Sintija, Samanta un Ita kopā ar Saldus tehnikuma projektu vadītāju Anitu no 2023.gada 16. līdz 23. jūlijam piedalījās Erasmus+ jauniešu apmaiņas projektā Igaunijā, Rapinā. Projekta nr. KA152-YOU-AD787ADE “Developing media literacy, critical thinking, presentation skills – an opportunity to include”. Projekta ietvaros jaunieši diskutēja par viltus ziņu publicēšanu internetā un to ietekmi uz sabiedrību.

Projekta laikā jaunieši piedalījās dažādās aktivitātēs – veica grupu darbus un individuālos uzdevumus, lai labāk izprastu tēmu un noslēgumā veidotu video par konkrētu tematu.

Jaunieši apmeklēja vietējos uzņēmumus un iestādes: Rapinas papīra fabriku, Rapinas jauniešu centru un Tartu AHHAA zinātnes centru, kur guva lielisku pieredzi un zināšanas.

Ikdienas darbs tika papildināts ar dažādām neformālām aktivitātēm – rīta rosmi, volejbola turnīru un dažādām spēlēm.

Projekta otrais un noslēdzošais posms, kur jaunieši gūs padziļinātāku izpratni par tēmu, kā arī pārrunās projektā uzzināto un paveikto norisināsies Gruzijā, Zestafoni no 10. līdz 17.augustam.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

“Inspirational Study Visit – Services for Youth in NEET Situation in Finland”

Tamperē, Somijā 09.01.2023.-13.01.2023.

 

2023.gada janvāra sākumā Saldus tehnikuma direktores vietniece izglītības jomā Kristīne Lieldaudziete piedalījās Erasmus + pieredzes apmaiņas vizītē  Somijā “Inspirational Study Visit – Services for Youth in NEET Situation in Finland” , kur guva vērtīgu pieredzi darbā ar NEET jauniešiem, kā arī jauniešiem, kuri ir riska grupā kļūt par NEET jauniešiem.  Pasākuma laikā tika gūta teorētiska un praktiska pieredze, kā norit darbs ar NEET jauniešiem citās Eiropas savienības valstīs, tika izstrādātas nākotnes projektu ieceres, kā arī tika iegūti vērtīgi sadarbības partneri no Igaunijas, Somijas, Itālijas, Portugāles, Beļģijas, Vācijas, Čehijas un Rumānijas. Jau šajā mācību gadā būsim sadarbības partneri diviem projektiem, kas ir loģisks un jēgpilns turpinājums gūtajai pieredzei.

 

 

 

 

 

Erasmus+ projekts noslēdzas Francijas salā Reinjonā!

2019. gadā Saldus tehnikums kļuva par Erasmus+ projekta “Recharge the world” partneri. Kopā ar skolēniem un skolotājiem no Turcijas, Islandes, Slovēnijas un Reinjonas salas Francijā projektā iesaistītie mūsu tehnikuma audzēkņi un skolotāji pētīja un izzināja projekta dalībvalstu paveikto un plānoto globālās sasilšanas un piesārņojuma mazināšanas jomā, iespējas mainīt savus ikdienas paradumus, maksimāli taupot enerģiju un zemes resursus. Projekta ietvaros tehnikuma pārstāvji pabija gan “Recharge the world” projektā iesaistīto skolu valstīs, gan uzņēma dalībniekus pie sevis.

2022.gada jūnija beigās uz noslēdzošo tikšanos un projekta ziņojama sagatavošanu Francijai piederošajā Reinjonas salā devās tehnikuma angļu valodas skolotāja Iveta Zelča un projektu vadītāja Edīte Grigaite. Nepilnas nedēļas laikā ne tikai iepazīta dzīvošanas uz salas specifika un tās videi draudzīga dzīvesveida veicināšana un problēmas, bet arī uzzināts sīkāk par projekta partneru “Le lycee des metiers Vue Belle” piedāvātajām mācību programmām studentiem, mācīšanas tehnikām un tehnisko nodrošinājumu. Līdz ar noslēguma ziņojuma iesniegšanu Erasmus+ projekts Nr. 2019-1-IS01-KA229-051140_5 būs noslēdzies. Taču šobrīd tiek strādāts pie jaunu projektu ideju ģenerēšanas, lai arī turpmākajos mācību gados tehnikuma audzēkņiem būtu iespēja piedalīties pieredzes apmaiņas programmās, uzlabot savas angļu valodas prasmes un uzzināt daudz vērtīga par sadarbību, citām kultūrām un pašizaugsmi.

 

 

 

 

 

Saldus tehnikuma jaunieši gūst pieredzi starptautiskajā Erasmus + projekta mobilitātē Slovēnijas pilsētā Tolminā.

 

Mācību procesu Saldus tehnikumā aizraujošāku padara iespēja skolēniem piedalīties starptautiskajās mobilitātēs Erasmus + projektu ietvaros. No 2022.gada 5. līdz 10. maijam Saldus tehnikumu projekta nr. 2019-1-IS01-KA229-051140_5 “Recharge the World” mobilitātē Slovēnijas pilsētā Tolminā pārstāvēja Miks, Enija, Anna, Reinis un Katrīna kopā ar skolotāju Kristu un tehnikuma projektu vadītāju Edīti. Jauniešiem bija iespēja uzzināt par globālās sasilšanas tendencēm, diskutēt par katra indivīda lomu klimata krīzē un to, kādas iespējas ir katram no mums, siltumnīcas efekta mazināšanai. Projekta dalībnieki devās uz Slovēnijas galvaspilsētu Ļubļanu, lai piedalītos radošajā darbnīcā “no veca jauns” un izgatavotu maku no pamatmērķim vairs nederīgā materiāla, ar kuru tiek pārsegtas kravas auto kravas kastes. Studentus savās ģimenēs laipni uzņēma vietējās ģimnāzijas skolēni, brīvajā laikā ne tikai pastāstot par skaisto Eiropas valsti, bet arī vedot ekskursijās uz Bledas pilsētu, kalnu takām, apskatīt nacionālo dabas parku un citiem dabas un tūrisma objektiem.

Par projekta ietvaros pavadīto laiku Slovēnijā Enija saka: “Šis bija mans pirmais, bet kolosālākais ceļojums uz ārzemēm. Esot Slovēnijā patīkami pārsteidza varenie skati – kalni, neparasti zilā upes krāsa un tropiskie augi. Ģimenes Slovēnijā ir jaukas, saprotošas un dāsnas. Esot kopā ar jauniešiem no Turcijas, Islandes, Reunionas, Slovēnijas, dzirdēju un izjutu dažādību starp kultūrām, vērtībām un paražām.  Uzzināju arī, ka slovēņiem un latviešiem ir daži līdzīgi vārdi ar vienādu nozīmi.” Katrīna stāsta, ka atrodoties Slovēnijā jutusies labi, jo viesģimene bija ļoti jauka. Viņa bijusi ļoti pārsteigta, ka Slovēnijā nebija auksts, bet laikapstākļi bija ļoti patīkami. Katrīnai no pieredzes brauciena visvairāk atmiņā paliks zilie ūdeņi un kalni.

Annas prāt Tolminas ģimnāzijā atmosfēra bija ļoti draudzīga. “Arī mums pašiem bija jāpamācās, bet nodarbības bija ļoti noderīgas. Uzzināju daudz jauna par klimata pārmaiņām, kas šobrīd skar mūsu pasauli. Paši veidojām 100% pārstrādājamus maciņus. Slovēnijā ieguvu atmiņas un jaunus draugus no dažādām pasaules vietām, labprāt vēl kādu reizi viņus apciemotu.”

Savukārt Miks atzīst, ka cilvēki visur bija atsaucīgi un visi zināja angļu valodu ļoti labi. “Salīdzinot Slovēņu kultūru ar mūsu kultūru, es nesaskatīju lielu atšķirību, piemēram, ēdieni bija ļoti līdzīgi. Nodarbībās uzzinājām cik katastrofālas varētu būt sekas, ja neparūpēsimies par savu pasauli.” Bet Miku visvairāk pārsteidzis tas, ka jaunieši pa skolu staigāja čībās.

Erasmus + programmas ietvaros īstenotais projekts noslēgsies jūnija beigās, kad projekta dalībvalstu skolotāji tiksies Reunionas salā, lai rezumētu projekta laikā uzzināto un paveikto, un izstrādātu plānu par projektā gūto atziņu ieviešanas iespējām skolas un skolēnu ikdienā.

Saldus tehnikuma jaunieši gūst pieredzi starptautiskajās Erasmus + projekta mobilitātēs.

Saldus tehnikuma izglītojamie Marta, Santa, Gundars, Niklāvs un Filips kopā ar skolotājām Ivetu un Kristu no 28. marta līdz 1. aprīlim piedalījās Erasmus+ projekta nr. 2019-1-IS01-KA229-051140_5 “Recharge the world” mobilitātē Islandē. Projekta ietvaros jaunieši diskutēja par enerģijas avotiem, to ieguvi un izmantošanu dažādās pasaules valstīs. Aizraujoša bija ekskursija uz lielāko ģeotermālo enerģijas spēkstaciju Islandē “Hellisheidi”, kas ir otra lielākā pasaulē, kā arī uzņēmuma “Vaxa” apmeklējums. Tā laikā jaunieši uzzināja kā uzņēmums, izmantojot inovatīvu tehnoloģiju un ģeotermālās spēkstacijas dabiskās izejvielas, spēj pārvērst tīru enerģiju ilgtspējīgos produktos. Savstarpējās diskusijās tika runāts par ilgtspējīgas vides attīstību pārtikas un uztura ražošanā.

Atgriezušies no Islandes, Saldus tehnikuma projekta komanda kopā ar jauniešiem, kuri dosies uz mobilitāti Slovēnijas pilsētā Tolminā, mūsu skolā uzņēma ciemiņus no Turcijas, Islandes un Slovēnijas. Nedēļas garumā tika turpināts darbs pie projekta “Recharge the world” galvenās tēmas – ekoloģijas, vides aizsardzības, zaļās domāšanas. Skolēni veidoja fotokolāžas un video, radošajā darbnīcā izgatavoja papīru, tikās ar sporta elektrokartingu ražošanas uzņēmuma “Blue schock race” dibinātāju un direktoru Arti Dauginu, devās ekskursijā uz Kuldīgu, Alsungu un Jūrkalni un iepazina valstu dažādās tradīcijas nacionālajā vakarā.

Jau šonedēļ, 5. maijā, Saldus tehnikumu projekta “Recharge the World” mobilitātē Slovēnijā pārstāvēs Miks, Enija, Anna, Reinis, Katrīna kopā ar skolotāju Kristu un tehnikuma projektu vadītāju Edīti. Turpinot abās iepriekšējās tikšanās reizēs iesākto darbu, jauniešiem būs iespēja diskutēt par katra indivīda lomu klimata krīzē, piedalīties radošajā darbnīcā “no veca jauns” kā arī apmeklēt Slovēnijas galvaspilsētu Ļubļanu, lai uzzinātu par tur ikdienā ieviestajiem zaļās domāšanas principiem.

Erasmus + programmas ietvaros īstenotais projekts noslēgsies jūnija beigās, kad projekta dalībvalstu skolotāji tiksies Reunionā, lai rezumētu projekta laikā uzzināto un paveikto, un izstrādātu plānu par projektā gūto atziņu ieviešanas iespējām skolas un skolēnu ikdienā.

Saldus tehnikuma jaunieši gūst pieredzi starptautiskajās Erasmus + projekta mobilitātēs.

Saldus tehnikuma izglītojamie Marta, Santa, Gundars, Niklāvs un Filips kopā ar skolotājām Ivetu un Kristu no 28. marta līdz 1. aprīlim piedalījās Erasmus+ projekta nr. 2019-1-IS01-KA229-051140_5 “Recharge the world” mobilitātē Islandē. Projekta ietvaros jaunieši diskutēja par enerģijas avotiem, to ieguvi un izmantošanu dažādās pasaules valstīs. Aizraujoša bija ekskursija uz lielāko ģeotermālo enerģijas spēkstaciju Islandē “Hellisheidi”, kas ir otra lielākā pasaulē, kā arī uzņēmuma “Vaxa” apmeklējums. Tā laikā jaunieši uzzināja kā uzņēmums, izmantojot inovatīvu tehnoloģiju un ģeotermālās spēkstacijas dabiskās izejvielas, spēj pārvērst tīru enerģiju ilgtspējīgos produktos. Savstarpējās diskusijās tika runāts par ilgtspējīgas vides attīstību pārtikas un uztura ražošanā.

Atgriezušies no Islandes, Saldus tehnikuma projekta komanda kopā ar jauniešiem, kuri dosies uz mobilitāti Slovēnijas pilsētā Tolminā, mūsu skolā uzņēma ciemiņus no Turcijas, Islandes un Slovēnijas. Nedēļas garumā tika turpināts darbs pie projekta “Recharge the world” galvenās tēmas – ekoloģijas, vides aizsardzības, zaļās domāšanas. Skolēni veidoja fotokolāžas un video, radošajā darbnīcā izgatavoja papīru, tikās ar sporta elektrokartingu ražošanas uzņēmuma “Blue schock race” dibinātāju un direktoru Arti Dauginu, devās ekskursijā uz Kuldīgu, Alsungu un Jūrkalni un iepazina valstu dažādās tradīcijas nacionālajā vakarā.

Jau šonedēļ, 5. maijā, Saldus tehnikumu projekta “Recharge the World” mobilitātē Slovēnijā pārstāvēs Miks, Enija, Anna, Reinis, Katrīna kopā ar skolotāju Kristu un tehnikuma projektu vadītāju Edīti. Turpinot abās iepriekšējās tikšanās reizēs iesākto darbu, jauniešiem būs iespēja diskutēt par katra indivīda lomu klimata krīzē, piedalīties radošajā darbnīcā “no veca jauns” kā arī apmeklēt Slovēnijas galvaspilsētu Ļubļanu, lai uzzinātu par tur ikdienā ieviestajiem zaļās domāšanas principiem.

Erasmus + programmas ietvaros īstenotais projekts noslēgsies jūnija beigās, kad projekta dalībvalstu skolotāji tiksies Reunionā, lai rezumētu projekta laikā uzzināto un paveikto, un izstrādātu plānu par projektā gūto atziņu ieviešanas iespējām skolas un skolēnu ikdienā.

Saldus tehnikuma jaunieši gūst pieredzi starptautiskajās Erasmus + projekta mobilitātēs.

Saldus tehnikuma izglītojamie Marta, Santa, Gundars, Niklāvs un Filips kopā ar skolotājām Ivetu un Kristu no 28. marta līdz 1. aprīlim piedalījās Erasmus+ projekta nr. 2019-1-IS01-KA229-051140_5 “Recharge the world” mobilitātē Islandē. Projekta ietvaros jaunieši diskutēja par enerģijas avotiem, to ieguvi un izmantošanu dažādās pasaules valstīs. Aizraujoša bija ekskursija uz lielāko ģeotermālo enerģijas spēkstaciju Islandē “Hellisheidi”, kas ir otra lielākā pasaulē, kā arī uzņēmuma “Vaxa” apmeklējums. Tā laikā jaunieši uzzināja kā uzņēmums, izmantojot inovatīvu tehnoloģiju un ģeotermālās spēkstacijas dabiskās izejvielas, spēj pārvērst tīru enerģiju ilgtspējīgos produktos. Savstarpējās diskusijās tika runāts par ilgtspējīgas vides attīstību pārtikas un uztura ražošanā.

Atgriezušies no Islandes, Saldus tehnikuma projekta komanda kopā ar jauniešiem, kuri dosies uz mobilitāti Slovēnijas pilsētā Tolminā, mūsu skolā uzņēma ciemiņus no Turcijas, Islandes un Slovēnijas. Nedēļas garumā tika turpināts darbs pie projekta “Recharge the world” galvenās tēmas – ekoloģijas, vides aizsardzības, zaļās domāšanas. Skolēni veidoja fotokolāžas un video, radošajā darbnīcā izgatavoja papīru, tikās ar sporta elektrokartingu ražošanas uzņēmuma “Blue schock race” dibinātāju un direktoru Arti Dauginu, devās ekskursijā uz Kuldīgu, Alsungu un Jūrkalni un iepazina valstu dažādās tradīcijas nacionālajā vakarā.

Jau šonedēļ, 5. maijā, Saldus tehnikumu projekta “Recharge the World” mobilitātē Slovēnijā pārstāvēs Miks, Enija, Anna, Reinis, Katrīna kopā ar skolotāju Kristu un tehnikuma projektu vadītāju Edīti. Turpinot abās iepriekšējās tikšanās reizēs iesākto darbu, jauniešiem būs iespēja diskutēt par katra indivīda lomu klimata krīzē, piedalīties radošajā darbnīcā “no veca jauns” kā arī apmeklēt Slovēnijas galvaspilsētu Ļubļanu, lai uzzinātu par tur ikdienā ieviestajiem zaļās domāšanas principiem.

Erasmus + programmas ietvaros īstenotais projekts noslēgsies jūnija beigās, kad projekta dalībvalstu skolotāji tiksies Reunionā, lai rezumētu projekta laikā uzzināto un paveikto, un izstrādātu plānu par projektā gūto atziņu ieviešanas iespējām skolas un skolēnu ikdienā.

Piesakies* ERASMUS+ mobilitātei Slovēnijā, kas notiks no 14.11.-20. Novembrim, iegūsti jaunas zināšanas, piedzīvojumus un draugus Eiropā!

Vai esi aizdomājies par savu ekoloģisko pēdu? Kur un kā tiek ražota pārtika, elektrība, kamdēļ kūst ledāji un kāpēc mums par to būtu jāsatraucas?

Saldus tehnikums kopā ar Turcijas, Islandes, Nīderlandes,. Slovēnijas un Francijas jauniešiem ERASMUS+ projekta “Recharge the World” ietvaros pēta šos jautājumus, cenšas izprast un piedāvā savus risinājumus vides problēmām.

Visi ar mobilitāti saistītie izdevumi (ceļa izdevumi, dzīvošanas izdevumi, apdrošināšana) tiek segti no projekta līdzekļiem.

Pieteikumu sūti uz e-pasta adresi līdz 21.oktobrim, ar norādi “Recharge the world Slovēnija” un pastāsti īsi par to, kā Tu saproti jēdzienu “Klimata izmaiņas” un ko Tu vari darīt, lai tās samazinātu.

Mobilitātes notiks #ERASMUS+ projekta nr. 2019-1-IS01-KA229-051140_5 “Recharge the world” ietvaros.

*Mobilitātei var pieteikties Saldus tehnikuma izglītojamie ar aktīvu Covid-19 sadarbspējīgu sertifikātu. Dalībnieku atlase notiks saskaņā ar Saldus tehnikuma izstrādātu “Kārtību, kādā izglītojamie pārstāv Saldus tehnikumu starptautiskos projektos un ārzemju praksēs”

“Kā mūsējiem klājas ārzemju prakses?”, jautā gan skolotāji, gan kursa biedri skolā. Šobrīd ir pagājusi viena pilna nedēļa, kopš mūsu jaunieši atrodas ERASMUS+ prakses vietās Lielbritānijā, Vācijā un Itālijā.

Dažam mazliet pietrūkst mājas, citam kāda praktiska ķibele, kādam jāpierod pie dažāk kultūras atšķirībām un valodas barjeras jāpārvar, bet kopumā mūsējie smaida un ķer mirkļus, pieredzi un labās lietas, ko atvest mājās. #erasmusplus

Aivis (3.g kurss) par uzsākto mobilitāti Lielbritānijā, kur pavadīs 14 dienas saka, ka pasaule aizvien vairāk satuvinās, un jo vairāk mēs iepazīstam citu tautu kultūru, jo bagātāki kļūstam paši. Aivis ir viens no 3 topošajiem ugunsdzēsējiem glābējiem, kas no 24.11.2019-08.12.19. piedalās ERASMUS + KA102 programmas projekta (2018-1-LV01-KA102-046904) “ Saldus tehnikuma izgītojamo mobilitātes 2018/2019.mācību gadā” mobilitātē Lielbritānijā, apgūstot zināšanas par glābšanas dienestu darbu, aprīkojumu. Ugunsdzēsējus glābējus mobilitātē pavada skolotājs Mārtiņš Laubergs.

Tāpat mobilitātes sākukši īstenot seši 3. kursa programmēšanas tehniķi, 6 viesmīlības pakalpojumu speciālisti, 4 ēku būvtehiķi un 4 ceļu būvtehniķi, kuri no 24.11.2019.-14.12.2019. atrodas mobilitātēs Lielbritānijā, Vācijā un Itālijā. Lai īstenotu ziemeļu-dienvidu dimensiju projektā un jauniešiem būtu iespēja salīdzināt darba pieredzi un nozares specifiku atšķirīgās valstīs gan ģeogrāfiski, gan kultūras ziņā.

Erasmus+ iespējas skolotājiem

Saldus tehnikuma krievu valodas skolotāja Aija Fedotova šobrīd kā Daugavpils Universitātes maģistrantūras studente studē Varšavā, izmantojot  Eiropas Savienības programmas ERASMUS+ piedāvājumu.

Plānotais mācību laiks  no 1.10.2018. – 08.02.2019.

Vairāk par iespaidiem skat. pielikumu.

Ārzemju prakses kopsavilkumā

Šajā mācību gadā 16 Saldus tehnikuma jaunieši ieguva zināšanas un praktisko pieredzi mobilitātēs Spānijā, Itālijā un Vācijā.

Specialitāte Audzēkņu skaits Valsts Prakses ilgums Uzņemošā iestāde
Viesnīcu pakalpojumi 5 Spānija 31 diena Europroyectos Leonardo da Vinci S.L
Būvniecība (ceļu būvtehniķi) 4 Spānija 31 diena Europroyectos Leonardo da Vinci S.L
Būvniecība 3 Somija 31 diena Satakunnan koulutuskuntayhtymä, SATAEDU

 

Ugunsdrošība un ugunsdzēsība 4 Vācija 15 dienas Niedersächsische Akademie für Brand- und Katastrophenschutz

 

Katras izglītības programmas audzēkņus pavadīja skolotājs pavadonis pirmo prakses nedēļu, izņemot IP „Ugunsdrošība un ugunsdzēsība“, kur skolotājs kopā ar audzēkņiem pavadīja visu prakses laiku. Paldies viņiem par ieguldīto laiku, pacietību un zināšanām!

Plašāk par prakses norisi sadaļā „Projekti“, Erasmus.

Mobilitātes tika īstenotas ERASMUS+ programmas Pamatdarbības Nr.1 (KA1) profesionālās izglītības sektora Mobilitātes  projektam „Saldus Profesionālās vidusskolas ERASMUS mobilitāte 2016.gadā ” , projekta nr. 2015-1-LV01-KA102-013173

Prakse Somijā

Pirmdienas (04.04.) rīts IP “Buvniecība” 4.A kursa trim audzēkņiem – Tomam, Ričardam un Robertam iesākās  agri, kad kopā ar skolotāju Kristu Karlsoni jaunieši devās uz lidostu, lai piedalītos ERASMUS+ projekta mobilitātē Somijā. Jaunieši pie Saldus tehnikuma partera skolas SATAEDU pavadīs mēnesi praktizējoties savā profesijā.

Šī mobilitāte notiek pateicoties ERASMUS + KA1 programmas projektam nr. 2015-1-LV01-KA102-013173 „ Saldus Profesionālās vidusskolas audzēkņu ERASMUS+ mobilitāte Eiropā 2016.gadā”.

Ugunsdzēsēju skolā Vācijā

Saldus tehnikuma 4.G kursa četri audzēkņi – Ingus Brands, Rita Meiere, Deniss Baltutis un Vitālijs Ivanovs kopā ar skolotāju Armandu Kalnakārkli divas nedēļas (28.03.-11.04.) pavada Vācijā, apgūstot jaunākās tehnoloģijas un paņēmienus Vācijas brīvprātīgo ugunsdzēsēju skolā Niedersächsische Akademie für Brand- und Katastrophenschutz (NABK). Šī ir pirmā no 5 audzēkņu grupām, kas šogad devusies praksē pie skolas ārvalstu partneriem.

Mobilitātes notiek pateicoties ES ERASMUS+ programmas Pamatdarbības Nr.1 (KA1) profesionālās izglītības sektora Mobilitātes projektam nr. 2015-1-LV01-KA102-013173, “Saldus Profesionālās vidusskolas ER ASMUS  mobilitāte 2016. gadā “.

Jauniešu prakse Spānijā

Šī gada aprīlī 4 topošie ceļu būvtehniķi un 5 viesmīlības servisa specialitāšu jaunieši devās mēnesi ilgā praksē uz Spānijas pilsētiņu Martos. Kamēr jaunieši vēl turpina iegūt pieredzi, pavadošās skolotājas jau ir atgriezušās un stāsta par piedzīvoto.

Prakses vietas atrodas dažādos objektos. Ceļu būvtehniķi kopā ar spāņu ceļu būvstrādniekiem atjauno ieliņas Martos pilsētā, bet Viesmīlības servisa studenti strādā par viesmīļiem, pavāriem un istabeni netālajā pilsētā Haenā. Skolotājiem aprunājoties ar darba devējiem, viņi atzīst, ka mūsu jaunieši ir strādīgi, zinoši, labprāt apgūst jaunas prasmes un izzina Spānijas kultūru. Darbs ir no rīta līdz pusdienlaikam, pēc tam spāņu valodas stundas, nelielas ekskursijas vai brīvais laiks.

Pirmo dienu laikā jauniešiem tika ierādītas darba dienas, izstāstīti noteikumi par prasībām darbavietās, dzīvošanu, kā arī brīvā laika pavadīšanu.  Pirmajā nedēļā grupa devās ekskursijā uz vēsturiski slavenu pilsētu Granādu, apskatīja Granādas katedrāli, kā arī pils un cietokšņu kompleksu, pasaulslavenu tūrisma objektu AlHambra.

 

Erasmus

Izglītības iestādē īstenotie/ vadītie projekti:

Apstiprināts Eiropas Savienības ERASMUS+ programmas pamatdarbība Nr. (KA 1) profesionālās izglītības sektora Saldus Profesionālās vidusskolas pieteikums Nr. 2015-1-LV01-KA102-013173 „Saldus Profesionālās vidusskolas audzēkņu ERASMUS+ mobilitāte Eiropā”. Projektā varēs piedalīties 20 izglītojamie un 5 skolotāji pavadoņi. Realizācijas laiks 2016. gada pavasaris. Uzņemošās valstis Vācija, Somija, Malta un Spānija.

Plānots, ka no:

― Izglītības programmas „ Viesnīcu pakalpojumi” 5 izglītojamie un no „Būvniecība” 4  ceļu būvtehniķi praktizēsies Spānijā, Kordovā.

― Izglītības programmas „Būvniecība” 3  būvtehniķi praktizēsies Somijā, Kokemaki.

― Izglītības programmas „Datorsistēmas” 4 audzēķni praktizēsies Maltā.

― Izglītības programmas „Ugunsdrošība un ugunsdzēsība” 4 izglītojamie Vācijā, Loja.

Mobilitātes ilgums 30 dienas, tikai ugunsdzēsējiem- glābējiem 14 dienas. Katru izglītības programmu pavada skolotājs pavadonis, pirmajā prakses nedēļā.

Mobilitātes tiek plānotas kvalifikācijas prakses laikā 4 kursa izglītojamiem 2016. gadā. Pieteikšanās dalībai mobilitātē līdz 2015. gada 1. decembrim. Jāiesniedz motivācijas vēstule un CV angļu valodā (Europass Curriculum Vitae), elektroniski uz e-pastu .  Izglītojamo atlase atbilstoši skolas nolikumam par izglītojamo praksi ārzemēs.

Plašākai informācijai griezties pie projektu vadītāja A. Ozola vai direktora vietnieces praktiskajā apmācībā. I. Kunkules.

 

― Izglītības iestādē īstenotie/ vadītie projekti:

ES Mūžizglītības programmas ERASMUS + Mobilitātes projekts Nr. 2014-1-LV1-KA102-000210  „Saldus Profesionālās vidusskolas ERASMUS mobilitāte 2015. gadā ārzemēs”. Apraksts: Piedalījās no  izglītības programmas „Viesnīcu pakalpojumi” , „Būvniecība”, „Ugunsdzēsība un ugunsdrošība”, „Datorsistēmas” un „Kokizstrādājumu izgatavošana” 29 audzēkņi un 5 skolotāji.

Erasmus+ projektā Nr. 2014-1-LV01-KA102-000210, „Saldus Profesionālās vidusskolas audzēkņu ERASMUS+ mobilitāte 2015. gadā”, izglītības programmas “Kokizstrādājumu izgatavošana” audzēkņi Salvis Birģelis, Raivis Rudenko, Ingmārs Drullis, Kirils Koļesņičenko no 1. februāra līdz 3. martam 2015. gadā, bija mobilitātē Vācijā, VITALIS Betreuungsgesellschaft für Modellprojekte mbH, Gut Wehlitz,Schkeuditz. Lasīt vairāk

 

Erasmus+ projektā Nr. 2014-1-LV01-KA102-000210, „Saldus Profesionālās vidusskolas audzēkņu ERASMUS+ mobilitāte 2015. gadā”, izglītības programmas “Būvniecība” 4. kursa ceļu būvtehniķi  Jānis Kalējs, Ivo Markušs, Ēriks Briedis un Rihards Plūme no 2. maija līdz 31 maijam 2015. gadā, bija mobilitātē Vācijā, BerufsbildendeSchulenCadenbergeBBS inCadenberge. Lasīt vairāk

 

Erasmus+ projektā Nr. 2014-1-LV01-KA102-000210, „Saldus Profesionālās vidusskolas audzēkņu ERASMUS+ mobilitāte 2015. gadā”, izglītības programmas “Datorsistēmas” audzēkņi Artūrs Jānis Kristapurs, Reinhards Pauls Vācis, Niks Baraus un Artūrs Vjaters no 23. marta līdz 21. aprīlim 2015. gadā, bija praksē Maltā. Lasīt vairāk

 

Erasmus+ projektā Nr. 2014-1-LV01-KA102-000210, „Saldus Profesionālās vidusskolas audzēkņu ERASMUS+ mobilitāte 2015. gadā”, izglītības programmas “Būvniecība” audzēkņi Andis Meļņikovs, Gints Sproģis , Raimonds Kungs un Andris Žirba no 23. marta līdz 21. aprīlim 2015. gadā, bija praksē Maltā.

 

Izglītības programmas „Ugunsdrošība un ugunsdzēsība”Rihards Valters, Dāvis Štokmanis, Gints Kirilovs un Aleksandrs Kaļiņins, un profesionālo priekšmetu skolotājs Armands Kalnakārklis piedalījās Erasmus+ projektā Nr. 2014-1-LV01-KA102-000210,„Saldus Profesionālās vidusskolas audzēkņu ERASMUS+ mobilitāte Eiropā”, kas tika rīkots sadarbībā ar Saldus Profesionālo vidusskolu (laika periodā no 13.04.2015.-27.04.2015 Loy, Vācijā). Lasīt vairāk

 

Izglītības programmas „Viesnīcu pakalpojumi”Lāsma Boikova, Signe Karakone, Agnese Tanenberga un Ilze Šulce, piedalījās Erasmus+ projektā Nr. 2014-1-LV01-KA102-000210, „Saldus Profesionālās vidusskolas audzēkņu ERASMUS+ mobilitāte Eiropā”, kas tika rīkots sadarbībā ar Saldus Profesionālo vidusskolu (laika periodā no 22.03.2015.-23.04.2015 Palermo, Itālijā) un organizāciju Itālijā: SEND.  Prakse norisinājās Itālijā, Sicīlijā – pilsētā Palermo. Lasīt vairāk