Lepojamies ar mūsu audzēkņu panākumiem starptautiskajā vidē

No 12.oktobra līdz 12.novembrim astoņi Saldus Tehnikuma izglītojamie devušies uz Austriju (Klāgenfurti), lai gūtu pieredzi un praktizētu darba vidē balstītas mācības. Erasmus projekts piedāvā izglītojamajiem iespējas attīstīt personīgās un sociālās prasmes un jau mācību laikā tās izmantot.

Trīs no tiem – viesnīcu pakalpojumu un ēdināšanas nozarē. Saldus Tehnikuma izglītojamās Elvīra Baltiņa un Everita Sprūde savas darba iemaņas praktizēs gleznainā vietā, meža malā, Austrijas četru zvaigžņu viesnīcā “Hotel Trattlerhof”, restorānā tradicionālā Austrijas stilā. Viesnīcas numuri ir iekārtoti tradicionālā Austrijas stilā. Prakses laikā ir iespēja iepazīt Austrijas kultūru un nozaru specifiku.

Izglītības programmas “Ēdināšanas pakalpojumi”, kvalifikācijas “Pavārs” izglītojamais Ralfs Rūdolfs Eglītis strādā ģimenes uzņēmumā Gasthof Pension Singer. Atpūtas kompleksa virtuvē pieejami dažādi tradicionāli Austrijas ēdieni. Saldus Tehnikuma izglītojamais Ralfs Rūdolfs Eglītis atzīst, ka prakse Austrijā palīdz ne tikai iepazīt svešzemju kultūru un gūt lielu darba pieredzi, bet arī praktizēt valodas iemaņas.

Programmas “Ēku būvtehniķis” izglītojamie – Henrijs Valters Birznieks, Raitis Burkovskis un Kristers Bužoks strādā būvfirmās, kas ražo mūsdienīgas moduļu mājas. Viens no izglītojamajiem strādā pie Erasmus mājas būvniecības. Šajā nozarē, garantējot savlaicīgu darba termiņu izpildi, darbs Austrijā rit ļoti raiti, tādēļ izglītojamajiem nākas saskarties ar fiziski smagu darbu un augstu darba intensitāti.

Saldus Tehnikuma izglītojamie no darba devēju puses ir atzīti kā labi sagatavoti darbam ar augstām profesionālajām prasmēm.

 

 

Īssaite: