Kiberdrošības mēneša pasākumi Saldus tehnikumā

Katru gadu oktobrī visā Eiropas Savienībā norisinās ikgadējā kampaņa “Eiropas kiberdrošības mēnesis”, kuras mērķis ir informēt sabiedrību par aktuālajiem kiberdrošības apdraudējumiem. Pēdējo gadu laikā kibernoziegumu skaits ir ievērojami palielinājies, tāpēc cilvēkiem jābūt īpaši piesardzīgiem. Eiropas Savienības Kiberdrošības aģentūra (ENISA) un Eiropas Komisija aicina iedzīvotājus aizdomāties par savām darbībām internetā un būt modriem.

2023. gada Eiropas kiberdrošības mēneša moto ir “Esi gudrāks par hakeri!”, un īpaša uzmanība tiek pievērsta sociālās inženierijas draudiem. Kampaņa vērsta uz sabiedrību kopumā un tās mērķis ir informēt par kibernoziedznieku atšķirīgajām metodēm, uzbrukumu veidiem un soļiem, kā sevi pasargāt. Kampaņas mērķis ir arī uzrunāt un mudināt cilvēkus būt uzmanīgiem un vairāk pievērst uzmanību savām darbībām tiešsaistē, lai nekļūtu par pikšķerēšanas un sociālās inženierijas kiberuzbrukumu upuri. (Avots: https://eprasmes.lv/article/eiropas-kiberdrosibas-menesis-2023/)

Kiberdrošības mēneša ietvaros Saldus tehnikumā norisināsies šādi pasākumi:

  • 16. oktobrī informatīva lekcija no Swedbank gan izglītojamajiem, gan darbiniekiem par drošību internetā, rīkojoties ar saviem datiem, internetbanku u.c.
  • 26. oktobrī ZS Kiberaizsardzības vienības lekcijas par datu aizsardzības organizēšanas kārtību un personas datu aizsardzību
  • 31. oktobrī sadarbībā ar IT uzņēmu Accenture – IT drošības hakatons.

 

Eiropas kiberdrošības mēneša logo
Īssaite: