Pirms kvalifikācijas prakses iegūst informāciju savas jomas uzņēmumos

Vēl mazliet un jaunie Saldus tehnikuma transportbūvju un hidrobūvju kvalifikāciju apguvušie jaunieši papildinās Latvijas uzņēmumu darbinieku rindas, vai arī izvēlēsies turpināt mācības būvniecības jomā kādā no augstskolām. Tāpēc, pirms noslēdzošās prakses, vēl viesošanās un informācijas iegūšana ar šo jomu saistītos uzņēmumos.
Sarunā ar ZMNĪ Kurzemes reģiona meliorācijas nodaļas vadītāju Uldi Medni noskaidrojām, kādi darbi tiks veikti tuvākajā laika periodā, kur rodas vērienīgo projektu finansējums, kādas organizācijas ir meliorācijas jomas galvenās plānotājas un atbalstītājas.
Projektēšanas birojā “Pro akva” viss par to kā top projekts – no idejas līdz realizācijai dabā. “Pro akva” veic projektēšanu meliorācijas, hidrobūvju un ceļu būvniecības objektiem. Biroja vadītājas Sarmītes Sinepes un projektētājas Agnese Karpas stāstījums izvērtās ļoti interesants – milimetru papīrs un tušas rasējumi, dažādi mērinstrumenti, kas tiek pielietoti zemes augstumu atzīmju uzmērīšanas procesā, līdz modernām datorprogrammām un droniem. Sarmītes stāstījums pierādīja, ka skolā mācītais nav tukši vārdi. Katrs aprēķins ir vajadzīgs un pielietojams, zināšanas par grunts sastāviem un īpašībām, vides aizsardzības prasību ievērošana – šo specialitāšu nepieciešamība.
 Iespaidīga un varena, lielākā Kurzemē, mūs sagaidīja SIA “Talce” asfalta betona ražošanas rūpnīca. Ar tās darbību, specifiku, tehniku mūs iepazīstināja ražošanas vadītājs Raitis Alsbergs. Tika atzīmēts, ka šeit strādājošiem speciālistiem ir jābūt 5 vienā, zināšanas par tehniku un mehāniku, elektroniku, datorzinības un vēl un vēl. Gatavojot ceļu ieklāšanas materiālu, kļūdīties ir gandrīz neiespējami, ja kvalitātes kontroli veic blakus esošā akreditētā laboratorija. Par tur veicamo ceļu būves materiālu kvalitātes kontroli pastāstīja laboratorijas vadītājs Elvijs Rozentāls. Ir pārliecība, ka SIA “Talce” veiktie būvdarbi vienmēr būs kvalitatīvi un ilgtspējīgi. Lai gan šobrīd vēl uzņēmumā tehnoloģiskais pārtraukums, visi aktīvi gatavojas jaunajai ceļu būves sezonai.
Paldies skolotājai Ilzei Pluģei par izzinošās ekskursija organizēšanu.
Īssaite: