2015./2016.m.g.

Pirmie un ceturtie ceļu būves konkursā “Jaunais profesionālis – 2016”

7. un 8.aprīlī Saldus tehnikuma 1.d kursa jaunieši Gatis Beržuks, Ričards Celmiņš, Krists Zommers, Kristaps Pietuška piedalījās Daugavpilī ceļu būves profesionālās meistarības konkursā “Jaunais profesionālis  2016”. Konkursā piedalījās Smiltenes tehnikuma, Saldus tehnikuma un Daugavpils Būvniecības tehnikuma, kopā sešas izglītojamo komandas.

Konkursa mērķis- dot iespēju konkursa dalībniekiem parādīt savas skolā iegūtās profesionālās zināšanas, prasmes un iemaņas reālajā būvobjektā.

Pirmo vietu ieguva Saldus tehnikuma jaunieši Zommers Krists un Pietuška Kristaps.  Abi puiši veiksmīgi tika gala ar uzdevumu, neskatoties uz vissarežģītākajiem apstākļiem viņu izlozētajā darba vietā. Otra skolas komanda ieguva 4. vietu. Konkursā jaunieši apliecināja savas skolā iegūtās profesionālās zināšanas gan teorijā, gan praksē, veicot dažādus uzdevumus.

Otro vietu konkursā ieguva Smiltenes tehnikums, kurš pirmo gadu īsteno ceļu būvtehniķa programmu.

Lielu profesionālo un morālo atbalstu sniedza pedagogi D. Linga Bērziņa, P. Alksnis un A. Strazdiņš.

Profesionālā  meistarības  konkursa atbalstītāji ir biedrība “Latvijas ceļu būvētājs”, SIA Binders, SIA IMU, SIA CEMEX,  SIA STRABAG,  SIA Ošukalns

Būvniecības profesiju konkurss KNAUF JUNIOR TROPHY LATVIJA

10. un 11. martā Rīgas Mākslas un mediju tehnikumā būvniecības profesiju konkursā KNAUF JUNIOR TROPHY LATVIJA, kura moto Būvē ar Zvaigzni! Esi Zvaigzne!, meistarības konkursā SAUSĀ BŪVE deviņu komandu sacensībā 1.vietu un ceļazīmi uz KJT INTERNATIONAL konkursu Lietuvā, Viļņā 2016.gada jūnijā ieguva 3.A kursa audzēkņi RENĀRS KANDAVNIEKS un GATIS OZOLS. Meistarības konkursā FLĪZĒŠANA3.vietu ieguva 2.a kursa audzēknis JĀNIS FORMULEVIČS. Jaunos profesionāļus konkursam sagatavoja skolotājs ANDRIS PUNCULIS.

Par savu profesionālo meistarību jaunieši tika apbalvoti ar KNAUF medaļu, „KNAUF Akadēmija” sertifikātu, VISC diplomu un konkursu atbalstītāju: SIA ”KNAUF”, SIA ”Robert Bosch”, SIA ”ReRe” vērtīgām balvām. Komanda saņēma arī RMMT direktores M.Vanagas pārsteiguma balvu par vissirsnīgāko un skanīgāko LR valsts himnas dziedājumu atklāšanas pasākumā, kā arī konkursa atbalstītāja LNK INDUSTRIES „Simpātiju balvu” Sausās būves komandai.

Konkursa gaitā skolotājs A.Punculis prezentēja mācību darbnīcās izgatavotos paraugus, modeļus un dažādus praktiski pielietojamus izstrādājumus no ģipškartona.

Konkursa tiešraidi internetā – neklātienē varēja vērot arī līdzjutēji.

Paldies visiem, kas atbalstīja komandas sagatavošanos un piedalīšanos konkursā!

Jaunie profesionāļi informācijas un komunikāciju tehnoloģiju nozarē

2. un 3. martā Saldus tehnikuma izglītības programmas „Datorsistēmas” 4.e kursa izglītojamais Gustavs Meijers piedalījās profesionālās izglītības iestāžu audzēkņu profesionālās meistarības konkursā “Web lapu izstrādātājs” un 2.e kursa izglītojamais Aigars Pluģis piedalījās profesionālās meistarības konkursā “Datorsistēmu tehniķis” Jelgavas tehnikumā. Aigars Pluģis konkursā ieguva 5. vietu!

Konkursā piedalījās audzēkņi no 10 profesionālās izglītības iestādēm vecumā līdz 21 gadam. Datorsistēmu tehniķa profesijā sacentās 19 jaunieši, savukārt web lapu izstrādātāja profesijā – 7 konkursanti.

Topošajiem datorsistēmu tehniķiem konkursa uzdevumi ietvēra Microsoft Windows un Linux operētājsistēmu instalēšanu un konfigurēšanu, datortīkla iekārtu konfigurācijas uzdevumu veikšanu un nezināma datortīkla izpēti.

Topošajiem web lapu izstrādātājiem bija jādemonstrē savas prasmes dizaina izveidē, izmantojot HTML, CSS un Javascript programmēšanas valodas, kā arī jāizstrādā vadības panelis ar nelielu mājaslapas pārvaldes iespēju, izmantojot PHP un MySQL sistēmas.

Audzēkņus atbalstīja Saldus tehnikuma skolotāji Elīna Dēvita un Egils Malbergs.

Viesnīcu pakalpojumi profesiju konkurss

17. februārī  Viesnīcu pakalpojumi konkursā piedalījās vecāko kursu izglītojamie, kuri dažādās viesmīlības jomās pārbaudīja savas profesionālās prasmes.

Ēdienu gatavošana – 1. vieta   Evita Lomanovska (2c), 2. vieta Gunita Rutkovska  (1k), 3. vieta  Žanete Vasiļevska (1k)

Konkursa žūrija skolas 2014. gada absolvente (SIA “Nexus” restorāns “Pļavas”, Ainažu novads) Kitija Ivanova, PII “Varavīksne” šefpavāre Staņislava Milta.

Viesu apkalpošana – 1.vieta Līga Zomberga(4c), 2.vieta Ralfs Fridrihsons(4c)  un Diāna Ribaka(4c)

Konkursa žurijā 2013.gada skolas absolvente – bārmene Baiba Tiļļa, SIA Brocēnu sporta centrs.

Viesu uzņemšana – 1.vieta  Baiba Pilāne (4c), 2. vieta Anete Eglīte (4c), 3. vieta Ksenija Kuzņecova (4c)

Konkursa  žūrijā mācību viesnīcas “Kalnsētas” vadītāja, skolas absolvente Agita Lazareva un darbiniece, arī skolas absolvente Baiba Kaļmuka.

Paldies profesionālo mācību priekšmetu pedagogiem Sanitai Galbaliņai, Gitai Otto un Ingrīdai Lazdānei.

Sausās būves celtnieka praktiskais eksāmens

11. februārī desmit profesijas Ēku būvtehniķis 3.A un 4.A kursu audzēkņi, pamatojoties uz iepriekš sekmīgi nokārtoto teorētisko eksāmenu, kārtoja Sausās būves celtnieka praktisko eksāmenu Knauf Akadēmijas kvalifikācijas apliecības iegūšanai.

Eksāmenu klātienē vēroja arī SIA Knauf tehniskais direktors Andris Veinbergs.

4 stundu laikā audzēkņiem bija jāsamontē starpsienas fragments ar durvju ailu un stūri, jāizveido ģipškartona iekārto griestu fragments, jāveic virsmas špaktelēšana.

Ar doto uzdevumu visi sekmīgi tika galā. Labākos rezultātus uzrādīja 3.A kursa audzēkņi Gatis Ozols un Renārs Kandavnieks.

Audzēkņus eksāmenam sagatavoja skolotājs Andris Punculis.

Konkurss IT nozarē “Mūsdienīgs IT speciālists”

 

10. februārī Saldus tehnikumā notika  profesionālais konkurss  IT nozarē „Mūsdienīgs IT speciālists”.

Konkursā piedalījās audzēkņi no:

  • Saldus tehnikuma (Marats Gailis, Aigars Pluģis);
  • Liepājas Valsts tehnikuma (Mārcis Mārtiņš Maskalāns, Toms Kūpelis, Raimonds Kristovskis);
  • Jelgavas tehnikuma (Jānis Molčanovs, Vladislavs Damarks, Klāvs Gūtmanis).

Konkurss sastāvēja no 4 uzdevumiem – datora komplektēšana, tīkla vada Ethernet un maršrutētāja MikroTik sagatavošana darbam, mājas lapas izveidošana (HTML, CSS, Javascript) un operētājsistēmas UBUNTU uzstādīšana.

1. vietu ieguva Saldus tehnikuma audzēknis Aigars Pluģis
2. vietu ieguva Liepājas Valsts tehnikuma audzēknis Raimonds Kristovskis
3. vietu ieguva Jelgavas tehnikuma audzēknis Klāvs Gūtmanis

Marats Gailis – “Bija interesanti piedalīties tāda tipa konkursā. Centos sevi pierādīt, būdams 1.kursa audzēknis un biju lepns, ka nepaliku pēdējais. Ieguvu jaunu pieredzi un sapratu, kur vēl ir jāpiestrādā, lai būtu labāki rezultāti nākamgad.”
Aigars Pluģis – “Konkurss bija diezgan augstā līmenī. Par konkurenci nesūdzos, tā bija sīva. Konkursa laikā uzzināju vienu lietu, kas jāievēro tehniķim, veicot tīkla sagatavošanas darbus. Tā konkursam īpaši nebija jāgatavojas, jo praktiski ar šīm lietām nodarbojos gandrīz katru dienu. Prieks pašam par iegūto vietu.”

Flīzēšanas konkurss

3.februārī  FLĪZĒŠANAS DARBU KONKURSĀ skolā sacentās 6 dalībnieki, kas pārstāvēja 2.A, 3.A un 4.A kursu grupas. Vērtēšanas rezultāti apliecināja nopietnu savstarpējo konkurenci, kurā uzvarēja

1.vieta RENĀRS KANDAVNIEKS – 3.A kurss

2.vieta JĀNIS FORMULEVIČS – 2.A kurss

3.vieta RIČARDS STRAZDIŅŠ – 4.A kurss.

APSVEICAM!

Pārējie dalībnieki tikai ar nedaudz punktiem atpalika no godalgoto vietu rezultātiem, ar to apliecinot skolā apgūtās profesionālās prasmes flīzēšanā.

Organizētāju PATEICĪBA VISIEM DALĪBNIEKIEM, t.sk. GATIM OZOLAM no 3.A kursa, DĀVIM TAUBE no 2.A kursa un  JĀNIM MIELAVAM no 4.A kursa!

 

Konkursantus un organizētājus priecēja skatītāju atsaucība. 4.D kursa jaunieši kopā ar skolotāju M āru Vāci izvēlējās savu favorītdarbu, un tas izrādījās 1.vietas ieguvēja Renāra darbs.

Republikas mēroga konkursam FLĪZĒŠANĀ, kas norisināsies Rīgā 10. un 11. martā, gatavosies JĀNIS FORMULEVIČS (2.A). Tajā pašā laikā notiks arī SAUSĀS BŪVES montētāju konkurss, kuram uzsākuši gatavošanos  GATIS OZOLS un RENĀRS KANDAVNIEKS (3.A). Vēlam veiksmi!